26. ročník medzinárodného cestného behu HHS 2016

V sobotu sa na štart jeho 26. ročníka pred Mestským úradom v Hodoníne postavilo a na12.6 km trať vybehlo 430 bežcov v kategóriach dospelých a juniorov.

Obhajoba Gregora i Brezovského

(zdroj zahori.sk)     

K hlavným favoritom patril maďarský reprezentant Lászlo Gregor z maďarského Benedek Teamu, obhajca minuloročného prvenstva. Úlohu favorita zvládol nad očakávanie a aj v tomto ročníku nakoniec vystúpil na najvyšší stupeň, keď trať zvládol za necelých 38 minút. V silnej medzinárodnej konkurencii bol najlepším slovenským bežcom Košičan Jozef Urban, ktorý dobehol na šiestom mieste. V hlavnej kategórii bol najrýchlejším Záhorákom domáci bežec Zdenko Zalubil, ktorý dobehol na 17. mieste. Ešte o štyri sekundy rýchlejšie od Zalubila absolvoval trať jeho oddielový kolega Martin Plačko, ktorý v prvej veteránskej kategórii dobehol na skvelom 4. mieste. Hneď za nim dobehli Andrej Psota na 5. mieste a Edo Králik na 6. mieste, čo je tiež pekný výsledok.

Družstvo AŠK Grafobal Skalica

Družstvo AŠK Grafobal Skalica v zložení: Zdenko Zalubil, Ľubomír Rehuš, Andrej Psota a Eduard Králik skončilo v rámci Česko – slovenského pohára družstiev na veľmi peknom 3. mieste.

Obhajoba sa podarila aj Gbelskému Strýcovi Dušanovi Brezovskému, ktorý vyhral veteránsku kategóriu nad 50. rokov. „Nedával som si vysoké ambície, chcel som si bežať svoje tempo, no minuloročné prvenstvo ma akosi automaticky pasovalo do úlohy favorita. Pre zranenie však chýbal môj veľký súper Kratochvíl, čo mi uľahčilo cestu k prvenstvu. Z víťazstva mám veľkú radosť,“ povedal po prebehnutí cieľom D. Brezovský. V jeho kategórii skončil tesne za stupňami víťazov Peter Portášik. Najstarším účastníkom bol 89 ročný Jiří Soukup z Hr. Hrálové.

Kategória ženy

Medzi ženami išli všetky tri prvenstvá za rieku Moravu. Hlavnú kategóriu do 35 rokov vyhrala M. Vrabcová Nývltová z Prahy, najlepšia Záhoračka bola Mária Truissard z Duboviec behajúca za AK Junior Holíč. Najrýchlejšou však bola Erika Farkašová, ktorá v kategórii na 35 rokov dobehla na skvelom treťom mieste. Z víťazstva sa tešila juniorka Vanessa Mikulová z AŠK Skalica.

„Bežalo sa mi celkom fajn. Prišla silná konkurencia bežcov z Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, počasie im vyhovovalo, čo umožňovalo dosiahnuť kvalitné časy. Ja som sa oproti minulému roku polepšila o viac ako tri minúty, čo ma rozhodne spolu s umiestnením potešilo,“ povedala po pretekoch najrýchlejšia Záhoráčka Erika Farkašová.

Celý článok na zahori.sk>>>

Oficiálne výsledky HHS 2016

Výsledky družstvá 2016

Zdieľať tento článok: