Majstrovstvá SR v polmaratóne – ČSOB maratón Bratislava

V nedeľu 7. 4. 2024 bol za rekordnej účasti odštartovaný 19. ročník ČSOB maratónu. Súčasťou boli aj Majstrovstvá SR v polmaratóne. Do cieľa polmaratónu dobehlo v rôznych kategóriách 4 145 bežcov a bežkýň.

Po niekoľkoročnej prestávke sa Majstrovstiev SR zúčastnilo aj družstvo našich mužov v zložení Zdenko Zalubil, Jozef Jurčík , Lubomír Rehuš a Andrej Psota. V celkovom poradí MSR družstiev obsadili 8. miesto. Je pekné, že si všetci aj po rokoch, kedy bojovali o majstrovské tituly, zachovali slušnú výkonnosť aj pri práci a rodine.

V súťaži jednotlivcov štartovali aj dve reprezentantky nášho klubu a to Sylvia Šebestian, ktorá obsadila celkovo v kategórii žien nad 40 rokov 6. miesto v čase 1:32:11 hod. Pekný výsledok dosiala aj Silvia Javorská, ktorá v hlavnej kategórii obsadila celkovo 23. miesto časom 1:32:52 hod.

V kategórii mužov sa najviac darilo Zdenkovi Zalubilovi ktorý obsadil v kategórii nad 40 rokov celkovo 11 miesto časom 1:21:01 hod. Jozef Jurčík skončil v tej istej kategórii časom 1:22:23 hod na 19 mieste. Lubomír Rehuš obsadil v hlavnej kategórii mužov celkovo 50. miesto časom 1:22:45 hod. Tento výkon je prekvapivý, lebo Luboš bežal po dlhodobom zranení. V kategórii mužov nad 50 rokov obsadil 17. miesto Andrej Psota časom 1:30:22 hod. Všetci títo bežci sú v rámci klubu zaradení do Grafobal teamu.